ASA Bolnica

Tim ORL ASA Bolnice učestvovao u radu sa našim partnerom, Wolf-Dieter BAUMGARTNER

Sa  velikim zadovoljstvom dijelimo  s vama najnovije vijesti o našim zajedničkim postignućima. Tokom proteklog vikenda, tim ORL ASA Bolnice na čelu sa Hasanom Altumbabić učestvovao je u radu sa našim partnerom, Wolf-Dieter BAUMGARTNER iz Universitätsklinikum AKH Wien, gdje smo uspješno izveli ugradnju četiri kohlearna implanta kod veoma složenih slučajeva u KCUS i UKC Tuzla.

Kohlearni implant je napredni medicinski uređaj koji omogućava osobama sa teškim oštećenjema sluha da ponovo čuju. Ovaj složeni uređaj obuhvata unutrašnji implant i spoljašnji procesor zvuka koji zajedno zaobilaze oštećeni dio unutrašnjeg uha i direktno stimulišu slušni živac. Na taj način, pacijenti ponovo dobijaju sposobnost percepcije zvuka, što značajno poboljšava kvalitet njihovog života.

Tim ORL ASA Bolnice učestvovao je u radu sa našim partnerom, Wolf-Dieter BAUMGARTNER

Ovaj uspješan poduhvat je rezultat naše kontinuirane saradnje sa međunarodnim i lokalnim partnerima, te naše posvećenosti pružanju najbolje moguće njege pacijentima.

Zajedno gradimo bolje sutra za naše pacijente i medicinsku zajednicu.