ASA Bolnica

Potpisan prvi ugovor između ASA Bolnice i Zavoda zdravstvenog osiguranja i reosiguranja FBiH

ASA Bolnica i Zavod zdravstvenog osiguranja i reosiguranja Federacije Bosne i Hercegovine potpisali su ugovor o finansiranju usluga biomedicinski potpomognute oplodnje (BMPO), čime se otvaraju nove mogućnosti za pacijente koji se suočavaju sa izazovima neplodnosti.

Ovim ugovorom, pacijentima se pruža mogućnost da koriste najsavremeniju opremu i tehnologiju za izvođenje postupaka u ASA Bolnici uz finansijsku podršku Zavoda.

"Ovaj korak predstavlja značajan napredak u pružanju kvalitete zdravstvene zaštite pacijentima koji se suočavaju s izazovima neplodnosti. U našoj bolnici, pacijenti će moći pristupiti najsavremenijim tehnologijama i medicinskoj opremi, uz podršku stručnog tima. Uvjerena sam da će ovaj ugovor omogućiti mnogim parovima da ostvare svoj san o roditeljstvu. Naš tim je spreman da pruži sve neophodne informacije i vodi pacijente kroz svaki korak procesa, uključujući konsultacije, dijagnostiku i tretmane", izjavila je Amela Hodža, dr.med., voditeljica Odjeljenja za liječenje neplodnosti ASA Bolnice.

Odjeljenja za liječenje neplodnosti ASA Bolnice

Pacijenti će, uz odgovarajuće preporuke nadležnog ginekologa, moći ostvariti pravo na finansiranje sljedećih usluga:

• Intrauterina inseminacija (IUI): Troškovi tri pokušaja IUI biće djelimično finansirani, pri čemu se prvi pokušaj pokriva u iznosu od 100 posto utvrđene cijene, dok se drugi i treći pokušaj finansiraju u iznosu od 50 posto cijene utvrđene u Tarifi zdravstvenih usluga
  • Vantjelesna oplodnja (IVF): Pacijenti će imati pravo na pet pokušaja IVF, gde će prvi pokušaj biti finansiran u 100 posto, dok se svi naredni pokušaji finansiraju sa 50 posto cijene
  • Pohrana spolnih ćelija, tkiva i embrija: Ova usluga biće finansirana za kalendarsku godinu, s pokrićem od 100 posto utvrđene cijene po pacijentu.

ASA Bolnica pruža usluge sveobuhvatne dijagnostike i liječenja neplodnosti, koristeći najnovije tehnologije i personalizovane planove tretmana. Također, dostupne su sve savremene metode, uključujući operacije Micro-TESSA za liječenje muške neplodnosti. Izvanredan tim ljekara i medicinskih radnika uz holistički pristup obezbjeđuje medicinsku, emocionalnu podršku i edukaciju, kako bi svaki par imao najveće šanse za uspjeh na svom putu ka roditeljstvu.

ASA Bolnica, uz vrhunski tim stručnjaka s dugogodišnjim iskustvom i strateško partnerstvo s Međunarodnim medicinskim univerzitetom u Beču i Općom bolnicom Beč (AKH), donosi visoke standarde u pružanju usluga, pristup najnovijim naučnim dostignućima i razvoj zajedničkih naučno-istraživačkih projekata. Cilj je osigurati da svaki pacijent dobije najbolju moguću njegu i podršku tokom cijelog procesa liječenja.

Pacijenti se mogu prijaviti za usluge liječenja neplodnosti, uključujući IVF, putem web stranice ASA Bolnice https://asabolnica.ba/odjeljenje-za-lijecenje-neplodnosti ili putem brojeva za pozive iz BiH 0800 222 55, i za pozive iz inostranstva +387 33 555 200.

Za sve informacije o finansiranju postupaka BMO od strane Zavoda zdravstvenog osiguranja i načinu ostvarivanja istih, pacijenti se mogu obratiti putem besplatne info linije 0800 222 55 ili posjetiti web stranicu Zavoda zdravstvenog osiguranja FBiH https://zzofbih.ba/.

(https://klix.ba)