Mario Gučanin-Gazibarić, dr. med.

Specijalista opće hirurgije

Član Europskog udruženja endoskopskih hirurga.

Nakon specijalizacije iz opće hirurgije na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, svoju profesionalnu karijeru započeo je  u Hrvatskoj bolnici "Dr. fra Mato Nikolić" u Novoj Biloj, gdje trenutno obnaša funkciju šefa odjeljenja hirurgije.

Sfere djelovanja obuhvataju opću hirurgiju, endoskopsku hirurgiju, te interventnu endoskopiju, uključujući EMR, ESD, ERCP i EUS. Također, bavi se hibridnom digestivnom hirurgijom, što ga čini jednim od vodećih stručnjaka u ovoj oblasti. Aktivno sudjeluje u stručnim društvima, a trenutno je i predsjednik Društva hirurga Federacije Bosne i Hercegovine.

Dodatno, prošao je edukaciju iz napredne interventne endoskopije te endoskopske retrogradne kolangiopankreatografije u Kliničkoj bolnici Dubrava u Zagrebu, čime je proširio svoje kompetencije u liječenju složenih digestivnih poremećaja.

Pored kliničkog rada, posvećen je kontinuiranom profesionalnom usavršavanju, redovno učestvuje na domaćim i međunarodnim kongresima. Njegov doprinos razvoju hirurgije u Bosni i Hercegovini prepoznat je kroz brojne publikacije i stručne radove.

Obrazovanje i stručno usavršavanje:

• Specijalizacija: Klinički centar Univerziteta u Sarajevu (2017)
  • Medicinski fakultet: Medicinski fakultet Univerziteta u Sarajevu (2011)